Slike naših aktivnosti

Posts Tagged ‘kokoro’

25th EKC Berlin

 

 Od 12. do 14. Aprila, odrzao se Evropsko Prvenstvo u Kendou u Berlinu.

Ana Momcilovic (K.K. Beograd) osvojila je 3. mesto (Invidualno)

a
Aleksandra Radojicic (K.K. Makoto) je osvojila priznanje za Borbeni Duh (Timski).

第60回全日本剣道選手権大会

ajkf-flickr_20121103_021

Pehar

 

Tradicionalno, svake godine, 3. Novembra, na dan kulture, održava se Kendo Prvenstvo Japana. Takmičenje se održava u Nippon Budokanu što u prevodu znači “Hala Japanskih Borilačkih Veština”. Ovaj hram borilačkih veština sagrađen je 1964. godine u Tokiju i od tada se godišnje održavaju prvenstva u Kendu, Judou, Karateu, Kyudu Naginati itd.

Prvo Kendo Prvenstvo Japana se održalo 1953. Takmičari kroz kvalifikacije na nivou prefektura stiču prava da se bore na ovom elitnom takmičenju za titulu Kendo Prvaka Japana. Tokio ima 3 predstavnika, veće prefekture 2 dok manje prefekture po jednog predstavnika, ukupno 64 takmičara iz 47 prefektura.

Ove godine u finalu između Ryoichi Uchimure (Tokio) i Daiki Kiwade (Osaka), pobedio je Kiwada senshu za svoju prvu titulu sa kote ipponom!

ajkf-flickr_20121103_219

 

Traditionally, every 3rd of November, while celebrating the national holiday of Culture Day, the All Japan Kendo Championship is held at Nippon Budokan. This temple of Budo which translates as “Japan Martial Arts Hall” was build in 1964 in Tokio and is annually hosting national championships of Kendo, Judo, Karate, Kyudo, Naginata etc.

The first All Japan Kendo Championship was held in 1953.  To enter this elite competition and fight for the prestigious title, competitors must pass qualification on the prefectural level first. Tokio has 3 representatives, larger prefectures 2 while smaller ones 1. 64 competitors all together from 47 prefectures.

In this year’s finals between Ryoichi Uchimura (Tokio) and Daiki Kiwada (Osaka), Kiwada senshu won his first AJKC title with a kote ippon!

Finale: Uchimura – Kiwada

ajkf-flickr_20121103_184

Detalji sa takmičenja

ajkf-flickr_20121103_026

Znak za početak

ajkf-flickr_20121103_034

Zen Nihon Kendo Kata

ajkf-flickr_20121103_118

Bokuto Kihon Kendo Kata

ajkf-flickr_20121103_136

ajkf-flickr_20121103_137

ajkf-flickr_20121103_146

ajkf-flickr_20121103_148

ajkf-flickr_20121103_152

ajkf-flickr_20121103_202

ajkf-flickr_20121103_154

ajkf-flickr_20121103_157

ajkf-flickr_20121103_166

ajkf-flickr_20121103_204

ajkf-flickr_20121103_205

ajkf-flickr_20121103_224

Popularnost Kenda u Japanu

Foto: ZNKR-AJKF

Int. Kendo Cup of Belgrade 2012 Finals – Video

Foto: Kendo Savez Beograd

Individual Final:

Ban (Agatsu, Zagreb) White  – Mandia ( Kodokan, Alessandria) Red

 

Team Final:

Yonshin Zen (Macedonia) White – Makoto Mix (Serbia&Italy) Red

1. Sempo

2. Jiho

3. Chuken

4. Fukusho

 

5. Taisho

 

Congrats to All!

Međunarodni Kendo Trofej “Prvenstvo Beograda” 2012

27. i 28 Oktobra je održan Međunarodni Kendo Trofej Beograda “Prvenstvo Beograda”.

Takmičari iz zemalja Italije, Francuske, Švedske, Izraela, Grčke, Turske, Mađarske, Rumunije, Bugarske, Slovenije, Hrvatske, Crne gore, Makedonije takođe su učestvovali pored domaćih kendoka.

Mogao se videti i visok nivo suđenja od strane učitelja visokih zvanja iz Francuske, Nemačke, Belgije, kao i japanskih ucitelja, predstavnika J.I.C.A. Ukupno, oko 200 učesnika.

Naš klub sa velikim zadovoljstvom saopštava da je Sonja Stanojević osvojila borbeni duh u kategoriji juniora!

Na održanom polaganju, nova majstorska zvanja su stekli:

  • Aleksandar Đorđević (Nidan)
  • Mariana Seke (Nidan)
  • Bojan Sarić (Shodan)

Učenička zvanja:

  • Stefan Popović (Yonkyu)
  • Sonja Stanojević (Yonkyu)

 

Iskrene čestitke njima kao i drugima koji su uspešno položili ovaj vikend i veliko hvala svima koji su nas bodrili, kao i organizatoru!

Rezultati takmičenja:

Juniori:
3.mesto – Arabadjyski, Bugarska
3.mesto – Nikovski, Makedonija
2.mesto – Keskovski, Makedonija
1.mesto – Ognjen Živanović, Makoto kendo Klub, Srbija
Borbeni duh – Sonja Stanojević, Kokoro Kendo Kai, Srbija

Žene:
3.mesto- Ana Momčilović, Beograd kendo klub, Srbija
3.mesto – Milica Tričković, Makoto kendo klub, Srbija
2.mesto – Ana Radojičić, Makoto kendo klub, Srbija
1.mesto – Tanja Greif, Slovenjia
Borbeni duh – Tina Filjak, Hrvatska

Muškarci:
3.mesto – Mensur Bojda, Makedonija
3.mesto – Szegofi Akos, Mađarska

2.mesto – Borna Ban, Hrvatska
1.mesto – Fabrizio Mandia, Italija

Teamovi:
3.mesto – Mix Team, Hrvatska+Slovenija
3.mesto – Beograd kendo klub, Srbija
2.mesto – Yonshin Zen, Makedonija
1.mesto – Makoto A Mix, (Dušan Nikolić, Aljoša Vuksanović, Borota Branko, Fabrizio Mandia, Milan Vidaković, Žarko Ćurčić)
Borbeni duh – Musso kendo klub, Bugarska